O mnie

 

Cześć!

Miło mi gościć Cię Na Kulinarnym Szlaku. Jestem przekonany, że znajdziesz tu sporo zdrowych inspiracji kulinarnych, a relacje z podróży przybliżą Ci odwiedzane przeze mnie kraje „od kuchni” i nie tylko.

Zdrowe odżywianie jest niezwykle szerokim tematem, gości on w moim życiu od wieeelu lat. Zanim przeszedłem na „lepszą stronę”, borykałem się ze sporą otyłością, awitaminozą i brakiem akceptacji samego siebie. Odmieniłem swoje życie, schudłem 58 kg, co wbrew pozorom bardzo mocno odbiło się na moim zdrowiu.  Jeżeli szukasz inspiracji i chcesz poznać całą historię mojej przemiany zapraszam tutaj – Moja historia

Pasją kulinarną i podróżniczą zostałem skutecznie zarażony przez moją rodzinę. Od maleńkości uwielbiałem pomagać w kuchni i poznawać nowe smaki. Wraz z wiekiem moja hulaszcza dusza oraz chęć odkrywania posyłały mnie w różne końce Polski i świata.

Swoją wiedzę żywieniową zdobywałem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, pochłaniając niezliczone ilości książek tematycznych, a także uczestnicząc w wielu szkoleniach, seminariach i warsztatach kulinarnych. Na Kulinarnym Szlaku powstało z miłości do jedzenia, gotowania, poznawania świata
i niesamowitej ilość smaków, kultur, które ma on nam do zaoferowania.

Gotując opieram się głównie na produktach bliskich naturze, bez zbędnych, „chemicznych dodatków”. Przepisy jakie tutaj znajdziecie w większości pozbawione są standardowego cukru, pszenicy jak
i produktów z mleka krowiego. Uwielbiam wszystkie zwierzaki, więc produkty mięsne zredukowane są do absolutnego minimum.  

Do założenia strony zmotywowali mnie moi bliscy, ale również Wy – osoby z którymi współpracuję lub spotykam się na co dzień. Jedzenie jest dla mnie nieodłącznym elementem życia człowieka. Dla jednych jest pysznym wspomnieniem z dzieciństwa, a dla drugich tradycją, która przekazywana z pokolenia na pokolenie daje niezmienną radość 🙂 Od babcinego, „świątecznego” sernika, pomidorówki mamy, przez małą, włoską pizzerię po środku niczego, aż po piknik na masce naszego starego samochodu – jedzenie tworzy wspomnienia i łączy ludzi.

Poza kulinarnymi i podróżniczymi perełkami pokażę Wam również, że zdrowe i rozsądne odżywianie może wejść w nawyk na tyle skutecznie, że stanie się po prostu smacznym stylem życia.

Wystarczy zanudzania – zapraszam do smacznej przygody i aktywnego uczestnictwa Na Kulinarnym Szlaku! 

 

Jasiek